Zbavíme Vás pocení rukou, hlavy, podpaží, nohou, zad, břicha, hýždí a mnoha dalších částí těla! Konec pocení už za jediný týden a na mnoho měsíců.

Při nákupu do 22.5.2022 sleva až 40% na každý Electro Antiperspirant.

Podpořte s námi Ukrajinu! 10% z prodeje každého Electro Antiperspirantu věnujeme na pomoc ukrajinským rodinám postiženým válkou.

Příčiny nadměrného pocení / hyperhidrózy

Nadměrné pocení, označované také jako hyperhidróza se projevuje nejčastěji během dospívání, hormonálních změn, klimakteria, těhotenství a výjimkou nejsou ani případy, kdy postižený trpí nadměrným pocením již od velmi útlého věku. Příčiny vzniku nadměrného pocení nejsou lékaři do dnešní doby schopni spolehlivě určit. Co se však ví určitě, je že se jedná o dědičné onemocnění, které se přenáší z některých rodinných příslušníků na potomky. Pravděpodobně se jedná o poruchu nervových vzruchů vysílaných od mozku do potních žláz, tento nervový vzruch instruuje potní žlázu o nutnosti spustit proces silného pocení i v případě, že to tělo vůbec nepotřebuje.

Na tomto principu je také založena velmi kontroverzní operace s názvem hrudní, či bederní sympatektomie. Kdy chirurg, přes malé otvory v podpaží nebo tříslech odstraní shluk nervů (sympatektom), přes který se tyto nervové vzruchy přenášejí. Pocení po takové operaci přestává, avšak dle dostupných informací se objevuje jinde na těle ve stejně velké míře. Tuto operaci nelze s klidným svědomím nikomu doporučit.